baner
baner
baner
baner
baner
 1. Aktualności

Wyróżnienie Laur Innowacyjności

A A A powiększ tekst

To jest element flash

 • Nowa woliera dla rannych rysiów w Przemyślu

  2012.05.21
 • KSG filarem polskiej gospodarki

  2012.05.04
 • Maleńki ryś pacjentem oddziału

  2012.01.09
 • Wyróżnienie Laur Innowacyjności

  Karpacka Spółka Gazownictwa otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Laur Innowacyjności" za projekt budowy stacji pomiarowej w Sworzycach. Nagrodę   odebrał prezes Zarządu KSG - Bogdan Pastuszko na uroczystej Gali, która odbyła się 29 listopada br. w Domu Technika w Warszawie.

   

  Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu „Laur innowacyjności"  o nagrodę im. Stanisława Staszica „Staszice" jest Zakład Usług Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej. Celem konkursu było  wyróżnienie przedsiębiorstw, instytucji i wynalazców, którzy wnoszą znaczący wkład w unowocześnienie i rozwój polskiej gospodarki oraz budują jej pozytywny wizerunek w kraju i za granicą.  Wyróżnienie otrzymała zgłoszona do konkursu inwestycja KSG - stacja pomiarowa w miejscowości Sworzyce, oddana do eksploatacji w sierpniu br. Stacja ta stanowi główny punkt rozliczania gazu na granicy największych w Polsce spółek dystrybucyjnych: Karpackiej Spółki Gazownictwa i Mazowieckiej Spółki Gazownictwa.

  Innowacyjność projektu polega na zastosowaniu w budowie stacji najnowszych rozwiązań i standardów technicznych zapewniających dokładny i niezawodny dwukierunkowy pomiar przepływu strumienia gazu ziemnego oraz jej bezpieczną eksploatację. Dla zapewnienia niezawodności oraz dokładności pomiaru zastosowano dwa różne rodzaje gazomierzy - ultradźwiękowy oraz turbinowy. W stacji zastosowano szereg układów technologicznych przesyłu gazu, mających wpływ na bezpieczeństwo oraz parametry układów pomiarowych i automatyki. Urządzenia zastosowane na stacji zapewniają lokalną wizualizację i rejestrację danych pomiarowych dla potrzeb rozliczeniowych gazu, jak również umożliwiają sterowanie ruchem gazu w stacji w sposób ręczny, półautomatyczny i automatyczny. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym możliwe są trzy niezależne metody zabezpieczenia odczytów strumienia gazu na wypadek awarii: klasyczny, lokalny oraz zdalny przez system telemetryczny. Stacja nie wymaga stałej obsługi. Punkty pomiarowe i obwody na obiekcie rozmieszczono w taki sposób, aby zdalnie kontrolować zdarzenia mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i  jej prawidłową pracę. Realizację projektu nadzorował oddział KSG - Zakład Gazowniczy w Kielcach.

  2011.12.16

  To jest element flash

 • 18 świeczek na torcie Siemachy

  2011.10.12